Jak się przygotować?

Koniec roku to początek wzmożonej pracy biur rachunkowych. Aby zgodnie z ustawami zdążyć z rozliczeniem się z podatku z fiskusem należy się do tego przygotować. Trzeba wiedzieć jakie dokumenty gromadzić przez cały rok podatkowy, na bieżąco.
Aby sporządzić zeznanie podatkowe i prawidłowo wypełnić PIT lub CIT trzeba wiedzieć jakie dokumenty zebrać, jak je pogrupować, żeby prawidłowo przedstawić zdarzenie gospodarcze, aby prawidłowo wskazać, co jest kosztem uzyskania przychodu, a co kosztem uzyskania przychodu nie jest; co może obniżyć podstawę opodatkowania, a co urząd skarbowy zakwestionuje.

W czym pomoże dobre biuro rachunkowe?

Księgowa doradzi jak a dokumenty, jak dany podmiot gospodarczy powinien się rozliczać, jaką ewidencje prowadzić, czy konieczna jest pełna księgowość, czy tylko księga przychodów i rozchodów, czy jesteś VAT- owcem, czy jeszcze nie, jak prowadzić magazyn, dostawy i rozchody magazynowe, jak wyceniać materiały na składzie, jak amortyzować środki trwałe.
Profesjonalne biuro sporządzi JPK VAT, deklaracje VAT-7, PIT-5, przypomni o terminach, będzie „prowadziło podatnika za rękę”.
W rozliczeniu się z urzędem skarbowym pomoże profesjonalne biuro rachunkowe z personelem z certyfikatem z Ministerstwa Finansów potwierdzającym zdolność do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
Wiedza to jednak nie wszystko. Jakie biuro rachunkowe warto wybrać? Oczywiście profesjonalne, ale także takie, z którym jest znakomity kontakt, praktycznie na bieżąco; telefoniczni i mailowy. Takie biuro rachunkowe, które odsłuży przedsiębiorcę, czy osobę fizyczną bez wychodzenia z domu, gdzie skonsultujesz każdy przypadek, które wystawi faktury za Twoją sprzedaż, pomoże odprowadzić prawidłowe składki społeczne i zdrowotne, rozliczy z ZUS-em.

Bankowość codzienna dla każdego

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Polecane są biura rachunkowe, które w razie konieczności będą reprezentowały podatnika przed organami podatkowymi, czy ZUS-em, będą prowadziły windykacje należności, zintegrowane ze sklepem internetowym.
Oczywiście każdy moduł usług księgowych i podatkowych kosztuje. Za dobrze wykonaną pracę warto zapłacić. Żeby dobrze spać, bez stresu, warto wynająć biuro rachunkowe do prowadzenia naszych spraw.

1 thoughts on “Biuro rachunkowe

Comments are closed.