Czy możemy nie wiedzieć, że nasz partner jest przestępcą?

przestepca

Często kiedy wychodzą na światło dzienne różnego rodzaju przekręty lub oszustwa, często u boku winnego stoi na dobre i na złe jego żona lub jej mąż. Może nas to dziwić, a jeszcze bardziej poraża, że nie można tej drugiej osobie udowodnić współudziału. W końcu nie można żyć pod jednym dachem przez kilkanaście lat z potworem i o tym nie wiedzieć. Okazuje się jednak, że prawdziwi przestępcy świetnie się maskują.

Najlepszym wyjaśnieniem jest przemoc domowa, ale nie jest to wcale takie oczywiste. Oczywiście zdarza się, że przestępcy w swoim domy wprowadzają terror i zmuszają swoje partnerki czy partnerów do milczenia, nawet jeśli ci coś wiedzą, jednoczenie nie wciągając ich w swoje ciemne sprawy. W takim wypadku są to kolejne ofiary i należy im się maksymalne wsparcie i zrozumienie, nawet jeśli podczas procesu czy nawet po nim tkwią przy boku swojego oprawcy. W takiej sytuacji nigdy nie możemy być pewni, że dana osoba chce z nim być, czy może dalej jest zastraszana i po prostu się boi.

Partnerka lub partner wcale nie muszą wiedzieć o tym, co robi po pracy ich mąż czy żona. To może brzmieć śmiesznie, ale w większości związków nie wiemy zupełnie, z kim jesteśmy. Nie jest ciężko manipulować osobą, która nas kocha, zwłaszcza jeśli jesteśmy w stanie wiarygodnie wytłumaczyć się przed nią z naszej nieobecności albo sygnałów, które mogą budzić naszą czujność. Zwłaszcza w przypadku związku z psychopatą działa to bardzo sprawnie. Psychopata jest mistrzem manipulacji i wie, co działa na ich partnera. Poza tym tak jest łatwiej. Nie martwimy się, że coś jest nie tak i dalej żyjemy w szczęśliwszym związku.

Różne wiadomości policyjne, w tym informacje o wypadkach drogowych, można też wyszukać, odwiedzając https://www.jaworznoinfo.pl.

Możemy spróbować postawić się na miejscu takiej osoby i zrozumieć, dlaczego ignorowała tak oczywiste sygnały, że jej partner jest niebezpieczny. Szybko możemy się domyśleć, że chodziło o poczucie stabilności. Nie chcemy niszczyć związku, który może być dobrze działający i dawać nam poczucie bezpieczeństwa. Nawet kiedy czujemy, że poza nami dzieje się coś niedobrego, to dopóki nas to nie dotyczy, jesteśmy w stanie udawać, że niczego nie widzimy. Dzięki temu nie zadajemy pytań i nie szukamy odpowiedzi, które mogłyby zniszczyć nasze życie, które przecież nie jest aż takie złe, żeby z niego rezygnować.